• Witamy na stronie Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie
  • Witamy na stronie Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie
  • Witamy na stronie Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie
PL SK

Partnerzy

Muszyna i okolice

Muszyna to miasto urokliwie położone wśród szczytów Beskidu Sądeckiego i przecinających go potoków górskich. Zajmuje ziemie leżące na południu województwa małopolskiego, na pograniczu polsko-słowackim, w dolinie rzeki Poprad i dwóch jej dopływów, potoków Szczawnik i Muszynka.

Oprócz znakomitych warunków do odpoczynku zimą, Muszyna ma nie mniej bogatą ofertę na inne pory roku. Muszyna i okolice to malownicze, piesze i rowerowe szlaki turystyczne oraz kąpieliska.
 
LECZNICZY GÓRSKI KLIMAT
Dzięki gęsto zalesionym zboczom górskim, region ten charakteryzuje się łagodnym, górskim klimatem. Działanie klimatu górskiego oraz powszechność lasów wpływa korzystnie na schorzenia układu oddechowego i odpornościowego. To głównie dzięki przeciwzapalnym i bakteriobójczym właściwościom fitocydów, czyli substancjom lotnym wytwarzanym przez roślinność. Na sferę psychiczną pozytywnie oddziałuje natomiast ujemna jonizacja powietrza, a także spokój, cisza i kontakt z pięknem przyrody.
 
WODY MINERALNE
Głównym bogactwem zarówno Muszyny jak i okolic są zasoby leczniczych wód mineralnych. Wody wykorzystywane są do kuracji pitnych, kąpieli i aerozoterapii w ośrodkach sanatoryjnych.
Firmy hazardowe cenią sobie czas klienta i starają się wypłacać wygrane jak najszybciej. Większość stron automatyzuje ten proces, w wyniku czego środki są deponowane natychmiast po złożeniu wniosku. Pieniądze w polskich kasynach mogą przyjść później: niektóre banki wykonują przelewy z opóźnieniem dnia lub dwóch, na ten czas salon gier nie ma wpływu. Lista kasyn online https://zapopradzie.pl/aktualnosci,79.html.
 
Wody mineralne Muszyny i okolic gaszą pragnienie nawet w największy upał, wspaniale uzupełniając brakujące składniki mineralne w organizmie. Można z nich korzystać dzięki ogólnodostępnym pijalniom wód mineralnych, jak również sezonowym punktom czerpalnych wód mineralnych.
 
PAŃSTWO MUSZYŃSKIE
Entuzjastów zabytków zapraszamy do wyprawy szlakiem dawnego "Państwa Muszyńskiego", na którym obejrzeć możemy zarówno ruiny zamku (XIV w.), dwór starostów, kordegardę (XVIII-XIX w.), jak i rozsiane po wszystkich wioskach dawne połemkowskie cerkwie greko-katolickie.
 
DAWNA DZIELNICA UZDROWISKOWA „ZAPOPRADZIE”
Szczególnym miejscem na planie miasta Muszyna jest dawna dzielnica uzdrowiskowa Zapopradzie, która od kilku lat zyskuje drugą młodość. Dzięki staraniom władz miasta i środkom unijnym w tej części miasta, w zakolu rzeki Poprad powstały już Centrum Rekreacji i Sportu „Zapopradzie” z kompleksem odkrytych basenów, amfiteatr, pijalnia wód mineralnych oraz uzupełniającymi je ścieżkami rowerowymi i spacerowymi.
 
Nad całością góruje wyjątkowy w skali kraju kompleks parkowy. Park Zdrojowy „Zapopradzie” malowniczo rozpościera się na niewielkim wzniesieniu. Roztacza się stąd przepiękny krajobraz na Dolinę Popradu oraz uzdrowisko. Główny element parku stanowią tzw. ogrody sensoryczne, które poza funkcją spacerowo-rekreacyjną spełniają także funkcje terapii oraz nauki dla osób niepełnosprawnych i dzieci. Ogrody sensoryczne podzielone są na strefy: zdrowia, zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową. Park to kompleks alejek spacerowych, sztucznych stawów, kaskad na strumieniu, ławeczek i stylowych latarni. To także zestaw urządzeń do ćwiczeń ruchowych. Z parku, a szczególnie ze specjalnej platformy widokowej, roztacza się widok na rzekę i panoramę miasteczka z Beskidem Sądeckim w tle.

 

Fotogaleria: Muszyna i okolice

Copyrights – Centrum Rekreacji i Sportu ZAPOPRADZIE
Al. Zdrojowa 4, 33-370 Muszyna; biuro@zapopradzie.pl
Realizacja:  Intellect